O NÁS

Chůdy jako součást těla:)

Chůdaři z Long Vehicle Circus jsou mistři svého oboru.

Long Vehicle Circus je v Čechách naprosto ojedinělý projekt, který propojuje umění chůze na vysokých chůdách s bravurním zvládnutím tance, akrobacie,pantomimy a nového klaunství. Počátek projektu se datuje do druhé poloviny roku 2009, kdy jsme došli k závěru, že jen chodit na chůdách a žít s hlavou v oblacích nestačí. Absolventi pražské AMU pak pod režijním vedením Adama Renče vytvořili první chůdové vystoupení, které mělo premiéru v rámci českého národního dne na EXPU 2010 v Šanghaji. Rozdíl mezi představeními Long Vehicle Circus a “obyčejnými” chůdaři je především v kvalitě interpretů a v nutném předpokladu, že my chceme každým číslem něco říci… Long Vehicle Circus se proto jednoznačně řadí po bok představitelů nového cirkusu v Česku, po bok divadla Décalages, projektu V.O.S.A. Theatre či La Putyky…

Chůdaři z LVC se objevují jak v divadlech, tak v karnevalových průvodech, mají i vlastní pouliční představení. Naposledy Long Vehicle Circus dokázal, že se nebojí žádných výzev a na chůdách ztvárnil i Labutí jezero.

Kluci trénují několikrát týdně, chůdy jsou pro ně tedy součástí těla, stává se pak, že se bez chůd cítí nesvíJ. Stále vymýšlí nové kostýmy, nové kreace a posouvají možnosti divadelního vyjádření stále dál.

Více o Long Vehicle Cirkus najdete na: www.facebook.com/longvehiclecircus

Producentem Long Vehicle Circus je ART Prometheus, uměleckými garanty Jiří N. Jelínek a Adam Renč

YouTube Preview Image
PRÁVĚ TEĎ

Today's Events

VIDEO

Video

YouTube Preview Image